ASTROLOJİ


Koçta Mars

Eril ve ateşli bir gezegen olan Mars, Koç'u kendi işareti olarak görür; Doğal olarak, bu pozisyon Mars için olumlu olarak kabul edilir. Böyle bir Mars yerleşimi ile doğan insanlar oldukça güçlü, sağlam, agresif, baskın ve enerji ve dayanıklılık bakımından yüksek. Bu insanlar fiziksel olarak zorlayıcı faaliyetlere düşkün olmaktan hoşlanıyor. Askeri, polis ve diğer zorlu alanlarda iyi işler yapıyorlar. Bu tür insanlar kendi yollarında oldukça özgün. Kendi başlarına çalışmayı ve var olanları izlemekten daha yeni fikirler yaratmayı severler.


Hayatları bir dizi macera. Bu insanlar maceracı aktivitelere katılmayı sever. Oldukça zeki ve kararlılar. Kişiliğinde belli bir hızlılık var. Zaman zaman riskli olabilecek sürüş dahil, işleri hızlı yapmaktan hoşlanırlar. Bu insanlar aynı zamanda tartışmalı bir yapıya sahiptir. Tartışmalarda başarılı oluyorlar ancak çoğu zaman insanları tonlamaları ve saldırgan içgüdüleriyle incitiyorlar. Bu yerliler bir yerde uzun süre kalamazlar. Öfke ile birlikte karakterleri de bir egoizm çizgisiyle işaretlenir. Bununla birlikte, ilişkilerinde oldukça dürüstler ve kalbindekileri söylüyorlar. Koç burcundaki Mars, açık bir kitap gibi sabırsız, dikkatsiz, yenilikçi, kendiliğinden ve açıktır.


Mars Boğa'da

Boğa burcu kadınsı bir sulu gezegen olan Venüs tarafından yönetilir. Öte yandan Mars ile şiddetli bir eril enerji olan tarafsız bir ilişki paylaşıyor. Mars, efendisi gibi hassas bir gezegene sahip olan inatçı bir işarete konduğunda, enerjisi diğer işaretlerde olduğu kadar aktif değildir. Boğada Mars'la doğan insanlar düşük fiziksel güce ve etkinlik seviyesine sahiptir. Ancak, zihinsel konsantrasyonları göze çarpmaktadır. Bu insanlar deneyimlerinden ve hatalarından çok şey öğreniyorlar. Aslında, bunlar en kararlı ve kararlı insanların bazıları.


Venüs'ün etkisinden dolayı müzik, resim, lüks vb. Güzellik ve sanat için güçlü bir hevesliler. Bazılarının kollarında da sanatsal bir yetenek var. Bu kişiler lüks ve konforlu bir yaşam tarzı yaşamak istiyor. Mars, paralarını akıllıca yönetebilmelerini sağlar, böylece finansal konular üzerinde güçlü bir tutuma sahip olma eğilimindedirler. Bu tür insanlar sevgi ve duygusallık eğilimindedirler. Aslında, zaman zaman, aynı zamanda birden fazla sevgili var. Genellikle eşlerinden ve ilişkilerinden memnun hissetmezler. Mars tarafından verilen enerjinin taşması nedeniyle aşka ve cinsel meselelere aşırı derecede sahip olma ve şiddet dolu olmaları da mümkündür.


İkizlerde Mars

Tarafsız bir gezegen olan Merkür tarafından yönetilen bir hava işaretidir. Merkür ve Mars birbirlerine karşı içkindir, bu yüzden bu yerleşim birlikte çalışan çok fazla çelişkili enerjiye sahiptir. Merkür'ün zekası Mars'ın enerjisini karşıladığında, kişiler çoğu zaman pek çok alanda yetenekli, mantıklı ve zekidirler. Böyle bir insan oldukça aktif ve ilgili. Merkür, aynı zamanda yerli olana şiir ve tutku konusunda güçlü bir dayanak sağlar. Bu insanlar çok zeki ve hızlı öğrenenlerdir. Ayrıca yurtdışına çıkma konusunda güçlü bir istek duyarlar.


İkizler çift işarettir ve Mars'ın içine yerleştirildiğinde, yerlinin iyi bir yargı ve yasa anlayışına sahip olması muhtemeldir. Böyle bir insan genellikle yüzeysel romantik karşılaşmalar ve ilişkilere düşkündür. Bu kişiler, romantizm ve aşk konularında yeni deneyimler peşinde koşma alışkanlığına sahiptir. Ancak, çok sinirli bir modda olduğu gibi sürekli huzursuzlar. Özellikle kriket olmak benzeri üzere sporda oldukça başarılılar. Mizaçlarında, stresli ve zihinsel olarak her zaman boşa harcanan çok fazla sinir enerjisi vardır. Akılları daima onları tedirgin ve sıkıntı içinde tutan bir şey tarafından işgal edilir. Bu yerliler, fazla aktif zihinlerini susturmak için meditasyon gibi sakinleştirici etkinlikler yapmalıdırlar.


Yengeçte Mars

Kadınsı bir sulu gezegen olan Ay tarafından yönetilen hareketli bir su işaretidir. Öte yandan, Mars şiddetli ve erkeksi bir gezegendir, ancak Ay'la dostane bir ilişki kurar, bu nedenle Mars'ın Yengeçteki yerleşimi kişi için iyi sonuç verir. Eğer Yengeçte Mars varsa, fiziksel enerjinize duygusal gücünüzden daha fazla değer verme ihtimaliniz vardır. Ay ve Mars enerjisinin bir karışımı, Ay'ı zihni ve Mars'ın gücünü temsil ettiği için insanı zihinsel olarak güçlü ve kararlı kılar. Bu tür kişilerin enerji rezervleri için bir çıkışa ihtiyaçları vardır ve Ay'ın etkisinden dolayı enerjilerini duygusal bir biçimde ifade etme eğilimindedirler.


Bu kişiler zorlu ve iddialı değil; bunun yerine, doğada ödün verme eğilimindedirler. Ancak, bu onların inançlarından ödün vermelerine neden olabileceğiniz anlamına gelmez. Yengeçte Mars'ı olan kişiler bağımsız ve çalışkan olma eğilimindedirler. Hedeflerini gerçekleştirmek için ciddi çaba sarf ediyorlar. Duygu taşması (Ay) ve duyusal ihtiyaçlar (Mars) yüzünden, bu insanlar aşk ve cinsel konularda aşırı tutkulu olma eğilimindedir. Özellikle su bazlı olmak üzere Sporda başarılılar. Yelken sporu bu insanlara da çok çekici geliyor.


Aslanda Mars

Aslanın yöneticisi Mars'la dost olan Güneş'tir. Hem Mars hem de Güneş eril ateşli gezegenlerdir. Bu olumlu bir yerleşimdir; çünkü kişi Mars'tan yetenekler alır ve Güneşten parlamak için kendine güven duyar. Aslanda Mars'la doğan insanlar doğada oldukça yardımsever ve cömertler. Zeki ve zekidirler ve yeteneklerini akıllıca nasıl kullanacaklarını bilirler. Bu yerli kollarını yukarı bir hile yapma eğilimindedir. Mars'ın bu konumu aynı zamanda seyahat tutkusu ve tepelik yerlere ve ormanlara sevgi verir. Aslanda Mars ile şiir ve güzel sanatlar için tutkuda mümkündür. Mars burada da öğrenmek için büyük bir kapasite sunuyor.


Fiziksel enerjileri sınırsızdır ve yaratıcılıkları gölgede kalmaktadır. Bu insanlar aynı zamanda güçlü bir irade ve güvene sahiptir. Liderlik kalitesi kişiliğinde kök salmaktadır. Fiziksel olarak gösterici olsalar da, içerden oldukça şefkatli varlıklardır. Bu insanlar her zaman heyecanlı bir ruh hali içindedir ve bir odanın havasını coşkuyla dolu tutarlar. Aslanda Mars, cinsel yetenekleriyle gurur duyuyor. Tutku ve gururun aşılması aynı zamanda onlara hakaret ve sıkıntı da getirebilir. 


Başakta Mars

Başak, Merkür'ün yönettiği, Mars ile benzer bir ilişkiyi paylaşan ikili bir dünya işaretidir. Mars, tutku, hırs ve enerji ile ilgilenen ateşli bir eril gezegen olsa da, Merkür akıl ve bilgelikle ilgili tarafsız bir dünya gezegenidir. Başak kişileri, küçük ayrıntılara dikkat etme eğilimindedir. Mars silahları ve Merkür konsantrasyonu temsil ettiğinden, enerjilerinin Başak'ta buluşması kişiyi tıp, hemşirelik ve cerrahi gibi alanlarda becerikli yapar. Başak'taki Mars da seks için güçlü bir hareket sağlar. Kişiye yazma ve şiir bilgisini verir. Bu kişiler aynı zamanda mekanik alanlarda da başarılılar.


Merkür'ün etkisi, Mars'ın saldırganlığını azaltıyor, bu yüzden yerli, hoş ve dokunaklı bir eğilim içinde. Bu insanlar herhangi bir karar vermeden önce projelerini dikkatlice planlarlar. Hayatta çok fazla ün kazanıyorlar ve çalışmalarına oldukça bağlılar. Her ne kadar yaratıcı ve yenilikçi olmasalar da, ayrıntılara olan gözlemleri ve dikkatleri olağanüstü. Bazen, bu insanlar zihinsel olarak aşırı enerjiktir. Onlar da oldukça tartışmalı olabilirler. Hoşgörüsüzlük ve zaman zaman zorlu bir doğa da onları hayatta olumsuz etkiliyor.


Terazi Mars

Terazi Venüs tarafından yönetilen hareketli bir hava işaretidir. Mars ve Venüs tarafsız bir ilişki paylaşıyor. Mars erkeklik ve ateş, Venüs ise kadınlık ve sudur, fakat enerjileri birlikte dengeli bir kişilik oluştururlar. Terazi'de Mars'la doğan insanlar büyüleyici, cömert ve hassastır. Genellikle kalabalığın favorisidir. Doğada oldukça şefkatlidirler ve başkalarına yardım etmeyi severler. Başkalarını ikna etme gücü ile birlikte güçlü iletişim becerilerine sahipler. Argümanları çözmede genellikle iyidirler.


Venüs Terazi'deyken, kişiyi aşırı derecede tehlikeye sokar, ancak bu durumda kişiler dengeli bir mizaç tutma eğilimindedir. Bazen saldırgan olabilirler, diğerlerinde ise oldukça sakin ve huzurlu olabilirler. Terazi burcundaki Mars ayrıca sanat ve güzellik için güçlü bir tutku verir. Bununla birlikte, bu tür insanlar duygusal tutkulara karşı fiziksel tutkulardan daha fazla eğilimlidir. Romantikler ancak cinsel dürtüleri düşük. Aslında, bunlar ruhsal olarak Yaratıcıdan-korkan insanlardır. İşini iyi yapıyorlar ve lüks bir yaşam tarzı geçirmek istiyorlar. Aşırı harcıyorlar. İlişkilerde oldukça işbirlikçidir ve düşman olmaktansa arkadaş edinmeye daha çok ilgi gösterirler.


Akrep burcunda Mars

Mars'ın evde hissettiği yer burasıdır, fakat Koç'ta olduğu kadar değil. Akrep yöneticisi Mars'ın kendisi olduğundan, burası ykişi için güçlü bir pozisyondur. Akrep'te Mars'lı insanlar güçlü düşünceli, kendi kendine çalışan ve disiplinli insanlar olma eğilimindedir. Bu kişiler kendi başarı çabalarına güvenirler ve nadiren başkalarına bağımlıdırlar. Enerji düzeyleri hem zihinsel hem de fiziksel olarak süper yüksektir. Yine de açıkça söylenmiyorlar ve zaman zaman gizli olabiliyorlar. Karşı cinse olan ilgileri oldukça güçlü. Davranışlarında, özellikle de aşk ilişkileriyle ilgili bir kıskançlık çizgisi var.


Bazen ortağına aşırı derecede sahip olabilirler. Akrep burcundaki Mars, onlara yapılan yanlışları daima hatırlar. İhaneti asla unutmazlar. Aslında, uç noktalara dokunma eğilimindedirler. Onlardan ya en sadık arkadaş ya da en kötü düşman olmasını bekleyebilirsiniz. Zihinsel olarak oldukça güçlüler ve hareketlerini dikkatli bir şekilde planlayarak tövbe veya affetmeye yer bırakmayacaklar. Ancak, bazen geri tepen içgüdülerine dayanarak hızlı kararlar alırlar. Bu eğilimin düzgün bir ömre sahip olması kaçınılmalıdır. Genel olarak, Akrep burcundaki Mars, kişi  için ortalama bir pozisyon olarak ortaya çıkıyor.


Yay burcundaki Mars

Yay, bilgeli Jüpiter'in yönettiği ikili bir ateş işaretidir. Mars ve Jüpiter birbirleriyle arkadaştılar, bu nedenle Yay burcundaki Mars'ın konumu kişi için oldukça olumlu görünüyor. Jüpiter, şans, servet ve genişleme ile ilgilidir, Mars ise enerji, hırs ve tutkudur. Jüpiter, Mars'ın negatif enerjisini azaltır ve kişinin zihinsel olarak güçlü ve akıllı olmasını sağlar. Yay burcundaki Marslı insanlar yaşamlarında ünlü olma eğilimindedirler. Güçlü bir adalet duygusu var. Onların eşsiz felsefi inançları vardır ve inançlarına bakmaya gelince, hiç kimse Yay insanında Mars'la tartışma kazanamaz. Ancak, zaman zaman başkalarının görüşlerini duymakta isteksizdirler.


İletişim, yazı ve güzel sanatlar gibi alanlarda da çok yetenekliler. Bu kişiler, dış mekanlar için güçlü bir sevgiyle cesur insanlardır. Hayatlarında özgürlüğün tadını çıkarmak istiyorlar. Özgürce dolaşmayı ve yeni maceralar açmayı severler. Bu insanlar monoton durumlarda çalışmaktan nefret eder. Hareket, zihinsel seviyede olsalar bile, devam etmelerini sağlayan şeydir. Bu kişiler büyük öğretmenler, bakanlar ve ailenin din adamı haline gelir. Ayrıca, soyut meditasyonlar yapma eğilimindedirler ve Jüpiter'in etkisine bağlı olarak istisnai bir dini yazı bilgisine sahiptirler.


Oğlak burcundaki Mars

Oğlak burcunda Mars yüceltilir, ancak Oğlak yöneticisi Satürn'dür ve Mars'la içsel bir ilişki içindedir. Mars, melez olmayan bir enerjidir ve Satürn zorluklar yaşar, böylece Mars'taki Oğlak burcundaki kişi enerjisini doğru yöne yönlendirmeye çalışır. Bu kişiler doğada sert, inaktif ve agresif olma eğilimindedir. Doğada, özellikle halka açık yerlerde saklı tutulurlar. Sırları saklayamazlar ve dedikodulara tahammül edemezler. Bu eğilim çoğu zaman onları sevdiklerinden ve akrabalarından uzaklaştırır.

Zihinsel ve fiziksel olarak oldukça güçlüyüz ama hayatı canlandırmak ve ilişkiler kurmak için gereken duygulardan yoksundurlar. Zor işleri ve kararlılıkları hemen ödüllendirilmez. Duygusal katılım ve ifade ile mücadele ederken, yaşamlarının profesyonel alanlarında iyi işler yaparlar. Sık sık maddi mallara ve rahatlığa duydukları dürtü ile tahrik edilen kariyer hedeflerini gerçekleştirme eğilimindedirler. Bu insanlar, kendilerine ait bir şeyi başlatmak yerine, başkalarına hizmet etme eğilimindedir. Bu yerleşim genel olarak anahtar erdemlerin kişiliğini duygusal olarak tatmin etmekten mahrum eder.


Kovadaki Mars

Kova, yine Mars’ın düşmanı olan Satürn’ün yönettiği sabit bir hava işaretidir. Ancak bu, Oğlak burcundaki Mars'la kıyaslandığında olumlu bir durumdur çünkü Kova burcu bir insancıldır ve uzlaşmacı bir işarettir, fakat Oğlak yerlileri rezerve edilmiş, inatçı ve uzaktır ve Satürn, Oğlak burcundaki bu eğilimi arttırmaktadır. Kova'da Mars'ı olan insanlar daha çok yaşamın entelektüel yönüne odaklanır. Organizasyon yetenekleri oldukça güçlüdür ve yaklaşımlarında hesaplayıcı ve mantıklı olma eğilimindedirler. Bu yerliler iyi liderler olabilir, çünkü kitleler için düşünüyorlar. Eğer Kova’da Mars ile doğmuşsanız, muhtemelen adalet seven bir insan olmanız muhtemeldir. Hem kendiniz hem de başkaları için konuşma ve hareket özgürlüğü peşindesiniz.

Çok kararlı ve güvenilir bir kişi olarak çıktınız; insanlar sana güveniyor ve sana çok güveniyorlar. Ayrıca, diğerlerinden, özellikle de yaşam partnerinize, aynı düzeyde sadakat ve güvenilirlik beklersiniz. Hayatınızda her zaman yeniliklere ihtiyaç vardır. Çok denemeyi seviyorsunuz ve bu eğilim cinsel yaşamınızda da belirgin. Her zaman partnerinizden yeni bir şeyler beklemeye çalışırsınız. Bir insan olarak oldukça insancılsınız ve iyi işler yaptınız. Sen çok şefkatli ve iyi huylu bir insansın. Genellikle bir tür erdemli aktiviteye katılırsınız.

Balık burcunda Mars

Balık, Mars'a karşı dost olan Jüpiter tarafından yönetiliyor. Bu yerleşim ile doğan insanlar ruhsal olarak eğilimlidir. Ahlaktan ve iyi davranıştan hoşlanırlar ve dindar bir yolu takip ederler. Dini inançlarına oldukça sadık kalıyorlar ve saflık ve dindarlığa yöneliyorlar. Dini yazılar hakkındaki bilgileri eşsizdir. Bununla birlikte, bu kişiler yaşamda bir kafa karışıklığı hissine sahiptir ve zaman zaman şaşırtıcı bir şekilde yanıt vermektedir. Bu kişiler, yabancı yerlere ziyaret etme ve yerleşmeye güçlü bir istek duyuyorlar. Özellikle aşk konularında oldukça iyimser bir yaklaşımları var.

Aşk yaşamları ve ilişkileri konusunda idealist olma eğilimindedirler ve dayanacakları çok fazla olmadığı sürece, temel problemleri görmezler. Onlar da oldukça hassas ve duygusal. Muhtemelen çevrenin akıntılarına karşı olan güçlü sezgileri ve duyarlılıkları nedeniyle, başkalarının duygularını ve duygularını kabul ediyorlar. Balık kişileri Mars da sanatsal arayışlara yönelmiştir. Onlar müziğe ve diğer sanat biçimlerine güçlü bir şekilde bağlılar. Bu onlar için bir kendini ifade şeklidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Üye Panel

Kullanıcı Adı :
Şifre :

KİTAPLAR

Online