• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mahmut.hos
  • https://twitter.com/mahmuthos1009
Üyelik Girişi
Site Haritası

Soyda Bilgelik Tohumları

Soyda Bilgelik TohumlarıSoyda Bilgelik Tohumları
 
Tevrat’ın soy ağacı ile başlaması kimilerine göre anlamsız gelebilir. Özellikle Tora kısmı. Musa AS’a inen bu kısma Tora derler.
 
Peki, neden soy ağaçları Tevrat’ta açıklanıyor?
 
Kadın ve erkeğin soy kısmı üremesine bağlı olarak değişiklikler getiriyor. Nesil arttıkça evlatlar ve torunlar birbirine benzemiyor. Birbirlerinden farklı olarak gelişmeler kaydediyorlar.  İşte Musa AS üzerine inen Tevrat soyda bu özellikleri açıklıyor olabilir?
 
Ufak bir hesapla bakınız karşımıza ne çıkıyor?
 
Peygamberimiz Muhammed AS eşi Hatice validemiz ve 7 çocuk. Bunlardan birisi Hz Fatıma annemizdir. Hz Ali ile evlenmiş. İlk çocukları Hz Hasandır. Dediklerimizi sayınız. 11 ediyor değil mi? Buraya kadar güzel. Tevrat’a göre 11. olan Hz Hasan’da ne olabilirdi? Tevrat burada sayısal matematik öğretiyor. Eğer o çocuk yetiştirilirse bakınız Tevrat’a göre nasıl biri ortaya çıkıyor:
 
11. surede; Rab ona şöyle dedi: "Madem kendin için uzun ömür, zenginlik ve düşmanlarının ölümünü istemedin, bunların yerine adil bir yönetim için bilgelik istedin; isteğini yerine getireceğim. Sana öyle bir bilgelik ve sezgi dolu bir yürek vereceğim ki, benzeri ne senden öncekilerde görülmüştür, ne de senden sonrakilerde görülecektir.

 

Araştırmalar eğer ilerletilebilirse daha çok konuların çözebileceğini sanıyorum.

 888 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Dünya Sayaç