• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mahmut.hos
  • https://twitter.com/mahmuthos1009
Üyelik Girişi
Site Haritası

Bu bakteri kansere yol açıyor

Helikobakter enfeksiyonu

Uzmanlar uyarıyor: Bu bakteri sindirim sistemini olumsuz etkilerken nadiren de olsa kansere yol açabiliyor. Dünyanın yarısını tehdit eden Helikobakter enfeksiyonu, gastrit, ülser, sindirim güçlüğü gibi tedavisi uzun süren rahatsızlıklara sebep oluyor.

Şişkinlik, bulantı ve gaz sorunlarınız varsa dikkatli olun!

Özel Hayat Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Celalettin Çetin, “Helikobakter pilori, genellikle midede bulunan ve orada kronik iltihaba (inflamasyon) sebebiyet veren bir bakterinin adıdır. Mide ve on iki parmak bağırsağı iç yüzündeki koruyucu mukus tabaka içine yerleşip hem mide asidinin artmasına, hem de salgıladığı maddelerle mide iç yüzeyini döşeyen mukoza tabakasının zarar görmesine sebep olur” dedi.

Dr. Celalettin Çetin, şöyle devam etti:
“Helikobakter enfeksiyonunda şişkinlik, çok az yemekle doyma hissi, iştahsızlık, üst karın bölgesinde ağrı hissi, bulantı gibi şikayetlerden bir veya birkaçı görülebilir. Helikobakter enfeksiyonu, başta gastrit, peptik ülser, sindirim güçlüğü (dispepsi) olmak üzere tedavisiz geçen, uzun zaman sonra nadiren de olsa mide lenfoması ve kanserine yol açabilmektedir.”

Alıntı: Sözcü Gazetesi

Helikobakter pilori için tedavide belirlenmiş frekanslar vardır. Bunları: 95.00, 107.10, 225.30, 438.95, 633.10, 823.41 şeklinde sıralayabiliriz. Günlük bu frekanslardan birini dinlemek Helikobakter pilori tedavi eder. Ses frekansı bulup temin edemeyenler şu esmaların frekanslarından yararlanabilirler:

“RAHMAN MELİK REZZAK ALİM”

Tırnak içinde olan esmaları birlikte 200 kadar okumak Helikobakter pilori hastalığını iyi eder. Esmaların başına ye veya el eki konmaz. En az bu sorunun tam olarak tedavisi için 2 ay okumak yeterli olacaktır.


386 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Dünya Sayaç