• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mahmut.hos
  • https://twitter.com/mahmuthos1009
Üyelik Girişi
Site Haritası

Kralların Astrolojisi Firdar nedir?

Kralların Astrolojisi

Kralların Astrolojisi

Astroloji haritalarında bazı olayların zamanını tespit etmek için ev başlangıç çizgileri ve ona açı yapan gezegenler tarafından belirlenebilir. Bu çok basit işlemdir. Harita açmasını bilen her kimse bunu çok rahatlıkla yapabilir.


Geçmiş zaman tarihinde El Biruni bu yönde çalışmalarında bu sistemin varlığına ait ipuçlarına giden kapıyı aralamıştı. O, Vedik Astrolojisinde var olan Dasha sistemine benzer bir yöntemi tespit etmişti. Bu tespit edişten ziyade gezegenlerin yaş periyotlarını hesaplamakla elde etmişti. Bugün o sistem sadece doğum anı gözetilerek kullanılmaktadır.

Gökyüzündeki hareketler değişmez bir şekilde belli periyotlarla hareket etmektedir. Dünyaya yakın geçen bir yıldız, göktaşı ve metorun tekrar ne zaman geleceğini astronomiciler hiç şaşmadan binlerce sene evvelde başarı ile bilmişlerdir. Bu kehanet değildir. O periyotları takip etmek ile ilgilidir.

360 derece içeren astroloji haritası bizlere belli zaman içerisinde olacak olayları açıklayabilir.

Nasıl?

Beşinci ev kısaca spekülasyon ve şans oyunları ile alakalıdır. Beşinci ev çizgisine yapılacak bir 120 derecelik açı bizlere şans, talih veya spekülasyondan kazanacağımız yaşı gösterebilir. Beşinci ev başlangıç derecesi ve açı veren gezegenin bulunduğu burç derecesi hesaplanarak yaş tahmin edilebilir. Beşinci ev çizgisi Aslan 12 derece de ise, açı veren gezegende Kova 9. Derecede olması ( 12 ve 9, 21 yaşı gösterir) durumunda bu dereceler toplanır yaş hesap edilir. Burada başka 120 derecelik açı veren başka gezegen varsa oda hesaba ilave edilebilir. 21 yaş ayrı ele alınır, diğer açı veren ayrı alınır ve sonucunda istenirse bunlar birbirleri ile toplanırlar. Her çıkan yaş bizlere o dönemlerde bir şeyler olacağını gösterir.

Bu uygulama tüm evler için yapılabilmektedir. Bir başka örnekte;

Beş ve dokuzuncu evlerin başlangıç dereceleri toplanırsa para elde edeceği bir yaş ortaya çıkar. Para evleri yazımıza bakarak tek tek yaşlar bu evlere ait başlangıç çizgileri toplanarak görülebilir. Derecelerde çıkan yaşlarda para ile ilgili büyük gelişmeler olur. Bu gelişmeler o yaşlarda transitlerin 120 derece açı verdiği zamanlar kuvvetlenir.

Harita yorumlamak kolay olduğu kadar zordur.

Neptün’ün sekizinci eve kare veya karşıt açı verdiğini varsayın. Neptün’ün bulunduğu burç derecesi ve sekizinci evin başlangıç çizgi derecesi Neptün ve sekizinci ev anlamlarında sorunların yaşanacağı yaşı gösterebilir. Haritasında bu tür yerleşimi olanlar o derecelerden görünen yaşta aklının sisle kaplandığını görebilir. İlham ve sezgiler negatif yönde gelişir. Önünü görmek zorlaşabilir. Korkular sarar. Ruhani olarak da rahatsız edilebilmesi söz konusu olabilir. Durumun durumu sekizinci ev ve Neptün anlamlarında gelişecektir.

Gelecekteki transitler çok önemli olabilir.

Gelecekte ağır planetlerin yapacağı açılar şu anki hayatımıza tesir edebilir? Gelecek geçmişi belirleyebilir. Bunları görmek ancak kralların astrolojisi ile mümkündür.

224 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Dünya Sayaç