• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mahmut.hos
  • https://twitter.com/mahmuthos1009
Üyelik Girişi
Site Haritası

Zilzal Suresi ve Depremler

Bruni Tabloları

Gökyüzü tutulmaları neler gösterir?

Gökyüzü tutulmaları göğün fotoğraf alması gibidir. Böyle zamanlarda ya hemen veya belli bir belirlenmiş tarihe sinyaller gönderir.

Biruni, gökyüzü hareketleri ile ilgili çalışmalarında gezegenlerin yaşlarını ve periyotlarını açıklar. Biruni'ye göre Güneş Güneş periyotunun yaş sınıflandırması 1, 40 ve 76'dır. 13 Ağustos 1999 tarihinde Güneş Aslan burcundadır. 1923 doğumlu Türkiye 1999 tarihinde 76 yaşındadır. 13 Ağustosta Güneş aynı zamanda Plüton'a sert açı vermektedir. Plüton ve Uranüs depremle ilişkilendirilir. Güneş Aslan burcunda yani Aslan burcu yöneticisi Güneş olduğundan Güneş Güneş periyotu bu tutulmada etken olmuştur.

Gök tutulması ile kesin deprem olacağı anlamına gelmez. İyi açılarda iyi şeylerin habercisi de olabilir. Bakınız Zilzal ilk ayetinde 'yeryüzü şiddetli sarsıldığında' der. Ayetin sonundaki sarsıntı kelimesini küçük ebcetle toplayalım. 'زِلْزَالَهَا' 27 eder. Sadece 'zilzal' kelimesi küçük ebced ile toplanıldığında 21 etmektedir. Transit Plüton ve Uranüs burç derecelerindeki toplamı 21'dir (Uranüs 14 derece Kova,7 derece Yay'dadır). Kare açı halindedirler. Zelzele kelimesinin burç derecelerindeki toplam sayısı halini almışlardır. Güneş Aslanda olması ile 1, 40 ve 76 yaşları da tetiklenmiş demektir. Başka yaşlarda görünmektedir. Fakat Güneş hem Plüton'a kare hem de Uranüs'e karşıt açı almaktadır. Bu görüntü depremin o yaşlara ait ülkeler içinde olabileceğini göstermektedir. Güneş Aslan burcunda olması ve her iki gezegene sert açı vermesi belirleyici görev üstlenmiştir.

Biruni bu çalışmalarında araştırmalarımızda ön ayak oluyor. Kuran ise hiç hata yapmadan bize hakikati gösteriyor.

İKİNCİ kısım Van depremi.2 Haziran 2011 Güneş tutulması ile Türkiye haritasını eşleştirdiğimizde transit Uranüs, Türkiye doğum haritasında olan Mars'a karşıt açı almaktadır. Doğum Mars'ı aynı zamanda transit Satürn ile kavuşum halindedir.

Transit Uranüs 4 derece Koç, Natal Mars 7 derece Terazi, Satürn 10 derece Terazi burcundadır. Dereceleri toplayalım. 4-7-10=21 eder. 21 sayısı Kuranda geçen Zelzele sözünün toplamıdır. Bu tutulmada Türkiye doğum haritası ve tutulma anı zamanı karşılaştırıldığında bu görülmektedir.

Türkiye'nin o tutulma anı ile ilgili yaşı o tutulma zamanı görünüyor muydu?

Evet. Transit Satürn Türkiye doğum Mars'ı ile kavuşumda. Bu iki gezegenin periyotu Biruni'ye göre 88 yaş demektir. Satürn Mars başka yaşları da vardır. Bize lazım olan şu an budur. 1923 doğumlu olan Türkiye 2011 senesinde 88 yaşındadır. Transit Satürn Natal Mars Uranüs ile karşıt olmasına rağmen aynı İzmit Gölcük depremini tetikleyen 1999 Ağustos tutulması gibi yaşı gösteren gezegen veya gezegenler bu tutulmada da Uranüs ve Plüton'a aynı anda kare ve karşıt açı almaktalar. Tesadüf olabilir mi? Yine bu tutulmada gezegenlerin bulunduğu derece toplamı 21'dir. 2 Haziran 2011 Güneş tutulması ile gökyüzü ile deprem Türkiye üzerinde tetiklenmiştir.

Gökyüzü tutulmaları demek değildir deprem olacak. O tutulmalarda gökyüzünde deprem alametlerini gösteren işaretler bulunmaktaydı.

Simya denilip geçilmemelidir. Araştırmalarda birçok gizemli sırlar ortaya çıkarılıyor.

265 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Dünya Sayaç