• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mahmut.hos
  • https://twitter.com/mahmuthos1009
Üyelik Girişi
Site Haritası

Talamus Bezinin Sırları

Talamus Bezinin Sırları

Talamus beynin en ilkel bölümlerindendir ve ilkel davranışlar üzerinde yapıcı bir etkisi vardır. Öfke, korku, şiddet gibi davranışlar talamus tarafından kontrol edilir.

Talamus parapsikolojiye göre ilkel benlik olması dışında Maarifetname kitabına göre ise vehmin (kuruntu) merkezidir. Bu bezin eğitilmesi kişinin maneviyatında iyileşmeler olacağını gösterir. Talamus bezi kendini buldukça eğitimle donandıkça kişi nefsi mücadelesinde başarıları artar. 

Talamus bezi nasıl geliştirilir?

Talamus bezi önce evrenin şifasıyla hayat bulmalıdır. Bu enerji ondan kaynaklı hatalarını giderir. Kusursuzluğa yol aldırır.

Talamus bezi ilkel benlikte sabit kalması insanın hayvani yönünü öne çıkartır. Bu hayvani işlerinden birisi gereksiz şehvettir. Kimilerini tahrik etmeyecek bir görüntü onu aşırı sapkınlığa götürebilir. Hayvani şehveti uyarabilir.

Talamus ilkel benlikte kalması demek çözüm üretememek demektir. O haliyle hayvandan pek farkı yoktur. Hayvanlar gördüğüyle amel ederler. İnsan ise inandığı gibi amel eder. Hz. Ömer’in “İnandığın gibi yaşayamıyorsan yaşadığın gibi inanırsın” sözü bizlere bunu çağrıştırmaktadır. Hayvanlar yaşadığı gibi inanır. İnsan ise inançlarıyla yasar. Ortamı geliştirir. Çözümler arar. Vesaire.

Talamusu bilgi yönünden gelişmemiş kişilerin manevi yönleri sürekli risk altında olur. Halbuki talamus geliştirildiğinde manevi yönden ilerleme kolay hala gelir. Nakşilerde “nefsi natıka” uygulaması beyin içerisinde olan bezlerin emir alemiyle uyumlu hale getirmesi durumudur.

Talamus ve onu kozmik şifa ile geliştrme metotlarını Kozmik Enerji Dokunuşu kitabında bulabilirsiniz.  

Beni Facebook ekleyebilirsiniz. 
https://www.facebook.com/mahmut.hos 

Kitap Sipariş: 
http://www.mahmuthos.net/?pnum=13&pt=Mahmut+Ho%C5%9F+Kitaplar%C4%B1 

Telefon: 0543 713 11 78 

636 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Dünya Sayaç